Gdzie znaleźć pomoc przy zakupie auta z zagranicy

Gdzie znaleźć pomoc przy zakupie auta z zagranicy

OL 04/03/2020

Wraz ze zniesieniem obciążeń celnych używane samochody z zagranicy stały się jeszcze popularniejsze niż przed wstąpieniem Polski do struktur unijnych. Jednak analizując dane urzędów rejestrujących auta, można zauważyć, że wciąż największą popularnością cieszą się pojazdy w dość podeszłym wieku. Średnia w ostatnich latach oscyluje w granicach 10-12 lat – w zależności od regionu. Mimo specyfiki rynku przyszli nabywcy czterech kółek oczekują, że kilkunastoletnie pojazdy będą nie tylko w dobrej cenie, ale też w odpowiednim stanie technicznym i wizualnym. Dlatego chcąc uniknąć kłopotów z użytkowaniem i późniejszą odsprzedażą, warto skorzystać ze wsparcia fachowców, nawet jeżeli używany pojazd będzie w wyższej cenie niż średnia rynkowa.

 

Auta z zagranicy - czyli głównie z Niemiec

Najwięcej używanych aut pochodzi z rynku niemieckiego. Popularność importu zza Odry wynika głównie z dwóch czynników. Pierwszym jest geograficzna bliskość. Drugim – ogromna liczba samochodów, w tym marek uważanych w Polsce za godne uwagi. Istotne znaczenie dla kolejnego właściciela ma też specyfika eksploatacji w Niemczech. Świetnie rozwinięta sieć dróg, także autostrad, sprawia, że mimo dużych przebiegów, łatwiej o auta z mniej zużytym układem hamulcowym czy zawieszeniem. Co ważne, niektóre samochody nawet mimo dużego stażu mają niskie przebiegi. Auta klas A czy B często użytkowane są jako kolejne w rodzinie i tylko na krótkich dystansach. Natomiast od kompaktów w górę trzeba spodziewać się wyższych przebiegów – nie dotyczy to większości aut o sportowym charakterze i kabrioletów, okazjonalnie opuszczających garaż.

 

Pośród najpopularniejszych marek na rynku niemieckim dominują auta rodzime – także marek premium (Audi, Mercedes, BMW). Można też znaleźć interesujący model japońskiej, francuskiej, szwedzkiej, włoskiej czy koreańskiej marki. Ponadto rynek niemiecki to świetne miejsce, aby znaleźć samochód mniej znanego producenta – nieobecnego lub niemal zapomnianego w Polsce. I tak czasem można trafić na chińskie Brillance, malezyjskiego Protona, japońskie Daihatsu, amerykańskiego Cadillaca w europejskiej specyfikacji czy rosyjską Ładę.

 

Bezpieczeństwo zakupu

Bez względu na preferowaną markę, model czy wersję silnikową, dobrze jest uzyskać fachową pomoc w kupnie auta. Problematyczne są nie tylko zaniżone przebiegi i konieczność dokonania napraw po zakupie (nie tylko eksploatacyjnych), ale też stan prawny. Dlatego bez dobrej znajomości języka i specyfiki rynku, nie warto decydować się na samodzielny zakup. Lepiej jest zdecydować się na pomoc w kupnie auta z Niemiec świadczoną przez specjalistyczną firmę, zajmującą się wyszukiwaniem ofert w komisach, salonach i od osób prywatnych. Wsparcie pracowników Car For Friend to weryfikacja stanu prawnego, analiza stanu technicznego oraz inne formalności urzędowe. Car For Friend to również oszczędność czasu i wygoda – samochody, nie tylko z Niemiec, można zarezerwować online. Resztą zajmą się kompetentne osoby z tej firmy, oczywiście po weryfikacji danego pojazdu.

Napisz komentarz