Jaki lakier do plastikowego zderzaka?

Jaki lakier do plastikowego zderzaka?

19/02/2020

Lakierowanie plastikowych elementów znajdujących się na zewnątrz pojazdu takich jak np. zderzak, wymaga przede wszystkim doboru odpowiedniego lakieru. Prawidłowa pielęgnacja zderzaka, klamek czy ozdobnych listew nie tylko sprawia, że odzyskują one kolor i wyglądają estetycznie, ale przede wszystkim podnosi odporność materiału na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych i uszkodzenia oraz wydłuża żywotność tych elementów.

Niezawodny i profesjonalny preparat

Idealny lakier do zderzaków plastikowych posiada kilka charakterystycznych cech. Preparat taki tworzy na powierzchni materiału warstwę ochronną, która zabezpiecza zderzak przed szkodliwym działaniem deszczu, śniegu, silnego promieniowania słonecznego i znacznych wahań temperaturowych. W ten sposób lakier nie tylko zapewnia zderzakom intensywny kolor i połysk, ale również stanowi barierę ochronną. Dzięki temu plastikowe elementy nie zużywają się tak szybko i są bardziej wytrzymałe. Warto też zdecydować się na taki lakier do zderzaków plastikowych, który przywróci malowanej powierzchni idealnie czarny, niepłowiejący z czasem kolor, bez konieczności późniejszego stosowania dodatkowych preparatów.

Lakier strukturalny — czym jest i jakie ma parametry?

Produktem idealnie nadającym się do malowania zderzaków plastikowych jest tzw. lakier strukturalny. Jest to preparat jednoskładnikowy, będący farbą termoplastyczną, czyli imitującą strukturę plastiku. Bardzo ważny jest fakt, że lakier strukturalny posiada właściwości wypełniające, co umożliwia pozbycie się różnego rodzaju rys i zadrapań. Dodatkową zaletą jest doskonała przyczepność do malowanych powierzchni, przez co mamy pewność, że farba nie będzie odpryskiwała. Poza tym tego typu lakier nie wymaga wcześniejszego nakładania podkładów, czy środków adhezyjnych. Godnym polecenia lakierem do zderzaków plastikowych jest lakier BUMPER PAINT dostępny tutaj: http://www.troton.pl/lakier-do-zderzakow-bumper-paint/. Niewątpliwym atutem tego konkretnego produktu jest bardzo krótki czas schnięcia. Lakier dostępny jest w sprayu, natryskuje się go więc bezpośrednio na plastikową powierzchnię.

Jak przygotować elementy plastikowe do malowania?

Chcąc nałożyć lakier strukturalny na zderzaki, listwy, klamki, spojlery czy lusterka, należy dokładnie oczyścić ich powierzchnię wodą z detergentem. Następnie odtłuszczamy plastik (za pomocą benzyny ekstrakcyjnej bądź zmywacza silikonowego) oraz matowimy, zwłaszcza jeżeli element posiada głębokie rysy i uszkodzenia. Po zeszlifowaniu nierówności ponownie oczyszczamy plastik z nagromadzonego pyłu i suszymy. Na tak przygotowany materiał natryskujemy lakier strukturalny. Dla uzyskania najlepszego efektu warto pokryć farbą powierzchnię zderzaka dwukrotnie.

Napisz komentarz